Potvrdenie o trvalom pobyte

Pre potreby občana ohlasovňa (Obecný úrad) vystavuje potvrdenie o trvalom pobyte občanovi,  na základe ktorého je povinný si vybaviť občiansky preukaz do jedného mesiaca.

Potvrdenie o trvalom pobyte k vydaniu prvého občianskeho preukazu občanovi, ktorý dovŕšil 15 rokov:

• pokiaľ sa nemení aktuálny trvalý pobyt, občan na základe predloženého rodného listu na  Obecnom úrade podpíše prihlasovací lístok na trvalý pobyt.
  • na políciu sa dostaví s originálom rodného listu a s potvrdením o trvalom pobyte z obecného úradu.