Ocenenia - Obec s predpokladom stabilného rozvoja

Národné informačné stredisko Slovenskej republiky, a.s. týmto potvrdzuje výsledok hodnotenia zameraného na slovenské obce a mestá.

Za rok 2015 bola obec Podhájska vyhodnotená ako Obec s predpokladom stabilného rozvoja 2 926 slovenských obcí a miest prešlo ratingom na základe ekonomických údajov, legislatívy, vrátane rozpočtovej zodpovednosti.

Rozpočty boli analyzované štatistickými metódami v 6 ročnom trende upravené o medziročný vývojový trend v období 2013/2014 s ohľadom na predpokladaný vývoj 2015. Podiel obcí a miest, ktoré pozitívne vyšli z tohto hodnotenia predstavuje 37,7%. Vyhodnoteným obciam a mestám je v hodnotiacom a informačnom systéme udelená Pečať Rozvoja obcí a miest.